Rozbroić Unię

 
2019-01-05

Ciężka przeprawa czeka w niedzielę jastrzębskich hokeistów. JKH zagra w Oświęcimiu z Unią, która pomimo ostatniej rewolucji na ławce trenerskiej będzie chciała wykorzystać atut własnego lodowiska i zdobyć pierwsze w tym roku punkty.

Jastrzębianie poprzedni mecz rozegrali w piątek 4 stycznia. JKH pokonał Orlika Opole 4:1, ale styl, w jakim ekipa znad czeskiej granicy tego dokonała nie był miły dla oka. W starciu z borykającym się z ogromnymi kłopotami rywalem zabrakło przede wszystkim motywacji. Na jej brak podczas następnego meczu jastrzębianie nie mogą już sobie pozwolić.

Nasz kolejny rywal, Unia Oświęcim przeszła ostatnio małą rewolucje na ławce trenerskiej. Z małopolskim klubem pożegnał się dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec, Jirzi Szejba, a jego obowiązki przejął asystent, Witold Magiera. To nie jedyne zmiany w klubie. Siłę rażenia Unii mają wzmocnić pozyskani z Orlika Opole: Aleksiej Trandin i Martin Przygodzki. Obaj mają zadebiutować właśnie w meczu przeciwko JKH.

Hokeiści JKH po rozegraniu 33. kolejek są najlepiej broniącą się drużyną w lidze. Podopieczni Roberta Kalabera stracili tylko 57 bramek, czyli o jedną mniej niż przewodzący w ligowej stawce zawodnicy Tauronu KH GKS Katowice. O to, by ten bilans się nie zwiększył mają zadbać najlepsi defensorzy, jakich ma do dyspozycji słowacki szkoleniowiec jastrzębskiego klubu. Do składu na mecz z Unią ma wrócić Jakub Grof, który po triumfie w Pucharze Polskie obejrzał dwa kolejne mecze z perspektywy trybun.

Na liście kontuzjowanych w JKH znajduje się tylko jedno nazwisko. Martin Kasperlik wróci do gry za około dwa tygodnie. Tyle właśnie potrwa absencja związana ze złamaniem kciuka. W tym miejscu warto wspomnieć, że podczas najbliższych meczów o zdrowie naszych zawodników zadba nie Paulina Szaweł, która wraz z kobiecą reprezentacją Polski do lat 18 wyjechała do Szkocji na Mistrzostwa Świata Dywizji IB, a dobrze znany z pracy w klubie, Adam Dziurski. Obojgu życzymy zdecydowanie jak najmniej pracy!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2018/2019


7. KS UNIA OŚWIĘCIM (46)
35. KOLEJKA
06.01.2019, godz. 17:00
Sędziuje: Maciej Pachucki

4. JKH GKS JASTRZĘBIE (65)

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
28
(22-3-3)
ZWYCIĘSTWA
35
(31-3-1)
180 BRAMKI 205

BILANS MECZÓW
(Oświęcim)
17
(15-1-1)

ZWYCIĘSTWA
15
(14-1-0)
98 BRAMKI 85

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ