Pewne punkty do tabeli

2023-09-15

W drugim domowym meczu w sezonie 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie ponownie zgarnęli komplet punktów. W piątkowy wieczór nasz zespół pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0), a o zwycięstwie zadecydowała końcówka drugiej tercji, w której gospodarze natychmiast odpowiedzieli na kontaktowe trafienie rywali.

Podrażnieni niedzielną porażką w Toruniu jastrzębianie od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli na gości. Ci jednak długo zachowywali spokój w defensywie i groźnie się odgryzali, w czym spory udział miał dobrze dysponowany Patrik Spieszny. Sosnowiecki golkiper poradził sobie m.in. w sytuacji sam na sam z Dominikiem Pasiem. W efekcie na otwarcie wyniku czekaliśmy do drugiej odsłony.

Napór przyniósł skutek w 32. minucie, kiedy to świetnie zachował się Patryk Wajda, znakomicie wprowadzając w błąd obronę rywali. Reprezentant Polski zamarkował strzał, ale ostatecznie podał do lepiej ustawionego Tuukki Rajamakiego, a ten nie zmarnował okazji. W 37. minucie było już 2:0 po tym, jak na rajd za bramkę Spiesznego zdecydował się Jakub Martiska, wykładając gumę Robertowi Arrakowi. Estończyk poszedł za ciosem i po raz trzeci trafił do sosnowieckiej bramki, bowiem wcześniej skutecznie czynił to w sparingach.

Niestety, dwubramkowego prowadzenia nie udało się utrzymać, gdyż po zakończonej karze dla Dominik Pasia goście skonstruowali bliźniaczą akcję, a wyrok wykonał Patryk Krężołek. Na szczęście nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom na więcej i natychmiast wyprowadził nokautujący cios, kiedy to akcję Michała Zająca wykończył Jakub Iżacky.

W trzeciej tercji zadowoleni z prowadzenia gospodarze nie starali się szarpać tempa i spokojnie dowieźli wynik do końca. Każda oszczędność sił może być na wagę złota, bowiem przed nami niedzielny wyjazd do Nowego Targu i wtorkowe derby z GKS Katowice.

Dodajmy, że w spotkaniu z Zagłębiem zobaczyliśmy na tafli debiutującego w naszych barwach Rastislava Spirko, który dołączył do drużyny kilkanaście godzin wcześniej.

15 września 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
1:0 Rajamaeki - Wajda - Kolusz 31:02
2:0 Arrak - Martiska 36:58
2:1 Krężołek - Nahunko - Szturc 39:03, 5/4
3:1 Iżacky - Zając - Wajda 39:40

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Bagin, Urbanowicz, Spirko, Iżacky - Wajda, Kolusz, Paś, Starzyński, Rajamaeki - Górny, Martiska, Bernhards, Arrak, Freidenfelds - Kostek, Kamienieu, Zając, Jarosz, Pelaczyk.

Strzały: 36 - 21 / Kary: 8 min - 12 min / Widzów: 500
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Sławomir Szachniewicz, Andrzej Nenko (liniowi).

Zadanie „Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.