Okazała szóstka nad Wagiem

2024-08-29

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie będą miło wspominać wyprawę do ojczyzny trenera Roberta Kalabera, bowiem w czwartkowy wieczór odnieśli pewne wyjazdowe zwycięstwo nad półfinalistą słowackiej pierwszej ligi, Spartakiem Dubnica. Przekonująca wygrana 6:1 (2:1, 4:0, 0:0) była efektem skuteczności w drugiej odsłonie, w trakcie której nasz zespół odskoczył na dystans pięciu trafień, których gospodarze nie zdołali nadrobić. Kolejny sparing jastrzębianie rozegrają na Jastorze, podejmując 5 września Energę Toruń. Już teraz zapraszamy!

Podopieczni Roberta Kalabera bardzo dobrze weszli w spotkanie, prowadząc w dwunastej minucie już 2:0 po skutecznych akcjach pierwszej formacji, zakończonych golami Martina Kasperlika i Szymona Kiełbickiego. Na stratę bramki pod koniec premierowej odsłony jastrzębianie odpowiedzieli po przerwie, wykorzystując przewagę (Hannu Kuru). Fińsko-litewska druga piątka niebawem podwyższyła wynik na 4:1 (Mark Kaleinikovas), a kilkaset sekund poźniej wynik poprawili jeszcze Samuel Petras i Taneli Ronkainen.

Należy wspomnieć, że gospodarze czwartkowych zmagań mają już za sobą dwa mecze o punkty, bowiem w tym tygodniu zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Słowacji.

29 sierpnia 2024, Dubnica nad Wagiem, 18:00
Spartak Dubnica - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
0:1 Kasperlik - Kiełbicki - Kral 8.
0:2 Kiełbicki - Żurek - Bagin 12.
1:2 gospodarze 17.
1:3 Kuru - Makela - Kaleinikovas 24. 5/4
1:4 Kaleinikovas - Ronkainen - Pulkkinen 29.
1:5 Petras - Bagin - Kral 31.
1:6 Ronkainen - Kuru 35.

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Kunst, Hanzel, Urbanowicz, Petras, Sołtys - Makela, Ronkainen, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Żurek, Bagin, Kasperlik, Kiełbicki, Kral - Górny, zawodnik testowany, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.