Siedem powołań

 
2019-04-02

Trener reprezentacji Polski, Tomasz Valtonen podał skład kadry seniorów na najbliższe zgrupowanie i dwa towarzyskie mecze z Węgrami. Wśród powołanych zawodników znalazło się aż siedmiu hokeistów JKH GKS Jastrzębie. (Fot. PZHL.ORG.PL).

Kadrowicze spotkają się 8 kwietnia na lodowisku w Katowicach Janowie, skąd od razu udadzą się do węgierskiego Miszkolca. Tam biało-czerwoni rozegrają dwa mecze kontrolne z naszymi bratankami (10 i 12 kwietnia). To pierwszy etap przygotowań do Mistrzostw Świata Dywizji IB, które rozegrane zostaną od 28 kwietnia do 4 maja w Tallinie (Łotwa).

Ze względu na rozpoczynające się mecze o medale mistrzostw Polski, w składzie Polaków zabrakło zawodników ekip walczących o złoto. Mowa o Comarch Cracovii i GKS Tychy. Aż siedmiu przedstawicieli w kadrze seniorów będzie miał JKH GKS Jastrzębie.

Skład Polaków na zgrupowanie w Miszkolcu:

Bramkarze:

Sebastian Lipiński (KS Unia Oświęcim), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie), David Zabolotny (EV Lindau/Niemcy).

Pozostali zawodnicy:

Krystian Dziubiński, Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Mateusz Michalski, Bartłomiej Neupauer (TATRYSKI PODHALE Nowy Targ), Arkadiusz Kostek (Orlik Opole), Oskar Krawczyk, Tomasz Malasiński Filip Starzyński, Damian Tomasik, Jakub Wanacki, Patryk Wronka (TAURON KH GKS Katowice), Alan Łyszczarczyk (Mississauga Steelheads/Kanada), Szymon Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), Jakub Michałowski, Łukasz Nalewajka, Radosław Nalewajka, Dominik Paś, Jan Sołtys, Kamil Wałęga (JKH GKS Jastrzębie), Martin Przygodzki (KS UNIA Oświęcim), Thomas Ziółkowski (Hannover Indians/Niemcy).


KLUBY, SMS PZHL, Członkowie Zarządu PZHL

Dotyczy zagranicznego zgrupowania szkoleniowego oraz meczów kontrolnych Kadry Narodowej Seniorów w Miskolc/Węgry, w dniach 8-13 kwiecień 2019.

8 kwiecień 2019 zbiórka zawodników KN Seniorów w Katowicach-Janowie
8 kwiecień 2019 wyjazd zawodników KN Seniorów do Miskolc/Węgry
8-9 kwiecień 2019 zagraniczne zgrupowanie KN SeniorówMiskolc/Węgry
10 kwiecień 2019 Mecz kontrolny Węgry – Polska (Miskolc/Węgry)
11 kwiecień 2019 zagraniczne zgrupowanie KN Seniorów Miskolc/Węgry
12 kwiecień 2019 Mecz kontrolny Węgry – Polska (Miskolc/Węgry)
13 kwiecień 2019 przyjazd do Katowic-Janowa

Zbiórka powołanych zawodników w dniu 8 kwietnia 2019 r. o godzinie 8:00, lodowisko Jantor, ul. Nałkowskiej 11, 40-425 Katowice. Zawodnicy zgłoszą się z paszportami, aktualnymi książeczkami zdrowia, sprzętem do treningu specjalistycznego, ogólnorozwojowego.

 

tel./fax 32 476 16 50
Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ