Górny i Urbanowicz wracają!

 
2019-04-26

Są pierwsze transfery przed sezonem 2019/2020. Na Jastor wraca wychowanek naszego klubu, Kamil Górny oraz były kapitan JKH GKS Jastrzębie, Maciej Urbanowicz. Obydwaj hokeiści będą zawodnikami ekipy znad czeskiej granicy od 1 maja 2019 roku.

Wychowanek JKH GKS Jastrzębie, Kamil Górny to zawodnik, którego jastrzębskim kibicom raczej nie trzeba przedstawiać. 29-letni obrońca przez niemal całą karierę związany był z macierzystym klubem. Dla JKH w ekstralidze rozegrał 408 spotkań, strzelił 26 bramek, zaliczył 70 asyst i zarobił 192 minuty karne. W klasyfikacji +/- jego bilans jest dodatni i wynosi 60. Ostatnie trzy sezony spędził w GKS Tychy. Wraz z tą ekipą dwukrotnie zdobył mistrzostwo i Puchar Polski, a raz stanął na drugim stopniu podium mistrzostw Polski. Wcześniej, gdy reprezentował barwy JKH sięgnął po dwa srebrne medale, Puchar Polski oraz jeden brązowy krążek MP.

Na powrót na Jastor po czterech sezonach przerwy zdecydował się również Maciej Urbanowicz. W tym czasie dwukrotnie świętował z Cracovią mistrzostwo kraju. W barwach "Pasów" zdobył też Puchar Polski. W ostatnim sezonie wywalczył dla GKSu Katowice brązowy medal. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk to były kapitan JKH GKS. Jeden z najbardziej bramkostrzelnych zawodników w ekstraligowej historii jastrzębskiego hokeja. Dla klubu z Jastrzębia-Zdroju w latach 2009-2015 rozegrał 296 ligowych meczów, w których zdobył 127 bramek. W ekstraligowej klasyfikacji jastrzębskich strzelców zajmuje 2. miejsce ex aequo z Petrem Lipiną. Jego statystyki w Jastrzębiu uzupełniają asysty w liczbie 150 i 522 minuty karne. Napastnik wraz z jastrzębskim klubem sięgnął po dwa srebrne medale mistrzostw Polski (2013, 2015), a także jeden brązowy (2014). Podobnie jak Kamil Górny, Maciej Urbanowicz wraz z drużyną JKH cieszył się z Pucharu Polski zdobytego w grudniu 2012 roku. Obydwu hokeistów witamy w zespole i życzymy samych sukcesów!

To nie wszystkie decyzje kontraktowe przed kolejnym sezonem Polskiej Hokej Ligi. Nowe dwuletnie umowy podpisali czterej inni hokeiści. Na Śląsku zostają Ondrej Raszka, Martin Kasperlik, Arkadiusz Kostek oraz Jakub Gimiński. Pierwszy trening w ramach letniej części przygotowań do sezonu 2019/2020 już we wtorek 30 kwietnia.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ