Z Polonią po raz ostatni?

 
2015-01-18

W niedzielę podopieczni Róberta Kalábera zakończą pierwszą część sezonu zasadniczego. Ostatnim rywalem na tym etapie będzie Polonia Bytom.

Najbliższy przeciwnik JKH, zespół Polonii Bytom zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Pewne jest zatem, że jastrzębianie po raz ostatni w sezonie zasadniczym mierzą się z niebiesko-czerwonymi. Minimalne są również szanse, by obydwie drużyny spotkały się w fazie Play-Off, do której Polonia może w ogóle nie awansować.

Bytomianie dopiero od dwóch tygodni mogą korzystać z własnego obiektu. Poloniści rozegrali tam ostatnie pięć spotkań i wszystkie przegrali. Najdotkliwsza była ostatnia porażka z GKS-em Tychy, który wygrał w popularnej Stodole 7:1. Jastrzębianie udadzą się, by tą niechlubną serię rywala podtrzymać, a zarazem kontynuować własną. JKH wygrał piętnaście ostatnich spotkań z Polonią Bytom i nic nie wskazuje na to, by coś mogło tę passę przerwać.

Nie w pełnym składzie udadzą się do Bytomia hokeiści JKH. Zabraknie kontuzjowanego Mateusza Danieluka, który zbyt wcześnie zakończył sezon. W ostatniej kolejce JKH grał w Katowicach, gdzie w 52. minucie napastnik JKH został sfaulowany przez Ołeha Komarczewa. Kolano Mateusza Danieluka zostało wręcz zmasakrowane. Badanie u lekarza klubowego wykazało zerwanie więzadła przyśrodkowego, naderwanie bocznego oraz naciągnięcie więzadła krzyżowego.

W Katowicach do gry wrócił z kolei Richard Bordowski, który przez dwa i pół miesiąca zmagał się z urazem stawu obojczykowo-barkowego. Czeski napastnik w meczu z Polonią ma zagrać już w pierwszej formacji, którą współtworzył przed kontuzją.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2014/2015


TMH POLONIA BYTOM
  18 stycznia, godz. 18.00
36. KOLEJKA
Sędziuje: Sebastian Molenda

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)

2
(2-0-0)
ZWYCIĘSTWA
15
(14-0-1)
29 BRAMKI
83

BILANS MECZÓW
(Bytom)

1
(1-0-0)

ZWYCIĘSTWA
7
(6-0-1)
14 BRAMKI

33

BILANS MECZÓW
(Sezon 2014/2015)

0
(0-0-0)
ZWYCIĘSTWA 3
(3-0-0)
2 BRAMKI 22

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ