Walczyć o najwyższe cele!

 
2019-08-31

W sobotnie popołudnie Galeria Zdrój po raz kolejny stała się areną oficjalnej Prezentacji Drużyn JKH GKS Jastrzębie. Wspaniałą atmosferę spotkania hokeistów z kibicami można uważać za znakomitą wróżbę przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. - Drużyna będzie walczyć o najwyższe cele. Już teraz zapraszamy na mecz o Superpuchar Polski oraz na inaugurację ekstraligi. W tym sezonie będziemy grać o Puchar Polski oraz, mam nadzieję, także o medale mistrzostw Polski - zadeklarował prezes JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal. - Chcemy być "czarnym koniem" i tego się trzymajmy - wtórował sternikowi klubu Maciej Urbanowicz. - Mam nadzieję, że przyniosę szczęście drużynie. Gramy o złoto - podkreślił Kamil Górny. - Skoro takie deklaracje złożył prezes i zawodnicy, to jest to dla nas zadanie do wykonania - z uśmiechem podsumował trener Robert Kalaber.

Zanim jednak na głównej scenie w Galerii Zdrój pojawili się bohaterowie dnia, w jej okolicach przez niemal trzy godziny trwała wspaniała zabawa. Kibice w każdym wieku wraz z hokeistami stworzyli niezapomnianą atmosferę. Nie brakowało pomysłowych konkursów, występów tanecznych i wokalnych, przeciągania liny, strzałów na bramkę Ondreja Raszki i pytań dla prawdziwych hokejowych ekspertów. O oprawę taneczną zadbała Explozja Tańca, która skutecznie porwała publiczność do zabawy. Kibicom zaprezentowały się także nasze Cheerleaderki JKH GKS. Ponadto Klub Kibica został uhonorowany efektownym trofeum.

Po części imprezowej nastąpił punkt kulminacyjny. Najpierw życzenia dla naszego klubu złożyli szacowni goście: poseł Grzegorz Matusiak oraz wiceprezydent miasta Robert Cichowicz, a następnie słowa optymizmu wyrazili prezes Kazimierz Szynal oraz wiceprezes Janusz Antończyk, który podkreślił fantastyczną postawę naszych hokeistów w Pucharze Wyszehradzkim.

Po przemówieniach do akcji wkroczyli hokeiści, wywoływani na podium przez Roberta Krzyżaniaka. Na "pierwszy ogień" poszła klubowa młodzież, która z wielkim trudem zmieściła się na scenie, bowiem tak wielu wychowanków ma JKH GKS Jastrzębie. Po naszej "przyszłości" kibicom zaprezentowała się "teraźniejszość". Na podium kolejno wskakiwali zawodnicy pierwszej drużyny, owacyjnie witani przez sympatyków hokeja.

Niektórzy mieli okazję złożyć pewne deklaracje. - Kiedy będzie gol numer trzy tysiące? Mam nadzieję, że jak najszybciej - powiedział Kamil Wałęga, który przecież jest autorem bramki numer dwa tysiące dla JKH GKS w ekstralidze. Dominik Paś oraz Radosław i Łukasz Nalewajkowie odpowiedzieli na pytania dotyczące swoich sympatii, natomiast Maciej Urbanowicz i Kamil Górny zostali delikatnie "przymuszeni" do określenia swoich oczekiwań wobec nowego sezonu, które przytoczyliśmy powyżej. "Pytania do..." zakończył Ondrej Raszka, który zapewnił, że również w sezonie 2019/2020 będzie "murem nie do przejścia".

"Prezentacja Drużyn JKH GKS Jastrzębie" to piękny czas wstępu do nowego sezonu, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Największym sukcesem tej imprezy pozostaną jednak nie deklaracje zawodników, przed którymi teraz ciężka praca, ale przede wszystkim cudowne uśmiechy naszych najmłodszych kibiców. To oni będą przyszłością jastrzębskiego hokeja na tafli i trybunach!

Na koniec przypominamy, że już w niedzielne popołudnie (od godz. 16:00) na Lodowisku Jastor odbędzie się "Dzień Otwarty z Hokejem". Serdecznie zapraszamy! 

Fot. Magdalena Kowolik

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ