Ligowa przerwa na kadrę

 
2019-11-05

Po wyczerpującym przełomie października i listopada hokeiści JKH GKS Jastrzębie mogą liczyć na chwilę wytchnienia od ligowych rozgrywek. Po pasjonującym dwumeczu z GKS Katowice sztab trenerski dał swoim podopiecznym kilkadziesiąt godzin wolnego od lodowej tafli, ale... nie wszyscy nasi zawodnicy mogą liczyć na odpoczynek.

Przypomnijmy, że do kadr narodowych od juniora U16 przez U18 i U20 aż po seniorów powołanych zostało dziesięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie.

Na zgrupowanie i turniej Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku (4-11 listopada) wyruszyli Ondrej Raszka, Jakub Michałowski, Dominik Paś, Maciej Urbanowicz i Jan Sołtys. W ramach tych zawodów podopieczni Tomasza Valtonena zagrają w Trójmieście z Japonią, Włochami i Węgrami (8-10 listopada).

Do kadry juniorów do lat dwudziestu powołania otrzymali Marcin Płachetka i Maciej Miarka, a zespół ten od 4 do 9 listopada przebywa za zgrupowaniu i turnieju w ukraińskich Browarach (pod Kijowem), gdzie ekipa Piotra Sarnika zagra z rówieśnikami z Białorusi, Ukrainy i Litwy. Warto dodać, że serwisantem kadry U20 jest Remigiusz Masztakowski ze sztabu JKH GKS.

W kadrze juniorów do lat osiemnastu znalazł się kolejny jastrzębianin Filip Garsztka. Podopieczni Artura Ślusarczyka przebywają w dniach od 4 do 10 listopada na zgrupowaniach w Krynicy i Ostrawie, gdzie rozegrają mecze kontrolne.

Ponadto Jakub Ciućka i Bartłomiej Spyrka wyruszyli do dalekiego Giżycka, gdzie zgrupowanie ma reprezentacja do lat szesnastu. Ekipa trenerów Jarosława Morawieckiego i Tobiasza Bigosa (na co dzień trenera naboru JKH GKS) szykować się tam będzie do dwóch pojedynków z Litwą w Wilnie (9-10 listopada).

Naszym zawodnikom życzymy owocnego udziału w zgrupowaniach, wielu bramek (a bramkarzom - czystego konta) oraz szczęśliwego powrotu na Jastor!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ