Nasi na biało-czerwono

 
2019-11-10

W minionym tygodniu odpoczywaliśmy od rozgrywek Polskiej Hokej Ligi z uwagi na zgrupowania i mecze reprezentacji Polski seniorów i juniorów, do których powołania otrzymało dziesięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie. Spośród naszych hokeistów na szczególne wyróżnienie zasłużyli Ondrej Raszka i Marcin Płachetka.

Seniorska reprezentacja Polski była gospodarzem turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku, gdzie pokonała Japonię 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) oraz zanotowała porażki z Włochami 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) i Węgrami 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). We wszystkich trzech spotkaniach wystąpili hokeiści JKH GKS Jastrzębie.

W pojedynku z Japonią polskiej bramki strzegł Ondrej Raszka i był jednym z bohaterów zawodów. Ponadto w drugiej piątce pojawili się Dominik Paś i Maciej Urbanowicz, który zapisał na swoje konto asystę przy golu Arona Chmielewskiego na 1:1. W meczu z Italią obok Pasia i Urbanowicza wystąpił także Jakub Michałowski, natomiast w starciu z Bratankami między słupkami ponownie stał Raszka (znów zaliczając niezły występ), a poza nim zagrał także Michałowski. W żadnym ze spotkań nie miał niestety okazji pojawić się piąty z powołanych jastrzębian, Jan Sołtys.

W ekipie juniorów do lat dwudziestu formą strzelecką błysnął Marcin Płachetka, który strzelił dla biało-czerwonych dwie bramki w Turnieju Czterech Narodów w Browarach pod Kijowem. Polacy pokonali tam Ukraińców 5:1 oraz Litwinów 3:2, a ponadto przegrali z drużyną z Mińska 2:3. Płachetka otworzył wynik spotkania z gospodarzami, a także zdobył trzecią z bramek w meczu z Litwą. Należy dodać, iż w pojedynku z Ukrainą polskiej bramki strzegł nasz bramkarz Maciej Miarka.

Ponadto w polskiej drużynie juniorów do lat osiemnastu miał okazję wystąpić Filip Garsztka, który zagrał w Ostrawie w sparingu z HC Poruba (2:5), zaś w kadrze do lat szesnastu (10:2 i 5:4 w Wilnie z Litwą) znaleźli się Jakub Ciućka i Bartłomiej Spyrka.


tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ