Poznajmy się: Żaki starsze JKH GKS

 
2019-11-15

Przed tygodniem rozpoczęliśmy cykl artykułów pod wspólnym tytułem "Poznajmy się", w których przybliżamy Wam naszą młodzież. Cel jest prosty - chcemy, abyście poczuli się zachęceni do odwiedzania Jastora nie tylko przy okazji meczów seniorów, ale także ich młodszych kolegów, którym będziecie kibicować za kilka lat. Tym razem zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą drużyną żaków starszych.

Na zdjęciu:
W górnym rzędzie od lewej: Michael Stachecki, Adam Leśniok, Jakub Onak, Filip Wojciechowski, Maciej Poręba, Michał Leszko, Sebastian Wojciechowski, Rudolf Kneifel, Filip Petlakowski, Mariusz Bernacki (trener).
W środkowym rzędzie: Szymon Mysłowski, Jakub Czyż, Filip Chrobociński, Igor Hareńczyk, Michał Kapiński, Kacper Wolak, Paweł Walas, Natan Gołofit, Bartłomiej Stolarski.
W dolnym rzędzie: Kacper Michalski, Wiktor Landziński, Mikołaj Osiadły, Dawid Kapusta, Wiktor Zając, Czesław Pasoń, Mateusz Mrowiec.
Nieobecni na zdjęciu: Edyta Cybula i Jeremi Majchrzak.

Drużynę żaków starszych JKH GKS Jastrzębie tworzą wychowankowie naszego klubu urodzeni w latach 2006-2007. Ponadto w zespole tym ma prawo występować kilku utalentowanych hokeistów z młodszych roczników. Trenerem zespołu jest Mariusz Bernacki.

Nasz klub reprezentowany jest w tych rocznikach w Śląskiej Lidze Żaków Starszych, gdzie rywalizuje z MOSM Tychy, Zagłębiem Sosnowiec, Naprzodem Janów i Polonią Bytom. Najlepsza z tych pięciu ekip bezpośrednio awansuje do marcowych nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaków Starszych, natomiast zdobywca drugiego miejsca wystąpi w barażach. W finałach zagrają tylko cztery najlepsze polskie zespoły. - Celem jest awans do tych nieoficjalnych mistrzostw kraju, choć na pewno nie będzie to łatwe właśnie z uwagi na bardzo małą liczbę finalistów. Będziemy walczyć do końca o kwalifikację, choćby nawet w barażach - deklaruje Mariusz Bernacki.

Obok rozgrywek ligowych drużyna żaków starszych JKH GKS Jastrzębie uczestniczy w Karpackiej Młodzieżowej Hokej Lidze, do którego dołączyła zastępując serbski Partizan Belgrad. Jeden z turniejów tych międzynarodowych rozgrywek odbędzie się w dniach 7-9 lutego na Jastorze. W grudniu młodych jastrzębian czeka w ramach tej imprezy wyjazd do Nowojaworowska na Ukrainę. - Mamy w tej imprezie dwie sześciodrużynowe grupy. Po trzy ekipy awansują do turnieju finałowego, w związku z czym nie znamy jeszcze miejsca jego rozegrania. Na pewno jednak udział w tej imprezie to bardzo cenne doświadczenie dla naszych hokeistów - podkreśla trener.

Ponadto nasze żaki starsze wystąpią także w turniejach w Czeskim Cieszynie i Orłowej, gdzie będą miały okazję zmierzyć się m.in. z kanadyjskimi ekipami Southern Ontario Select i Elmvale Coyotes 2005, które gościć będą w Czechach. Inny kanadyjski zespół - Whitby Wildcats - przyjedzie z kolei do Jastrzębia-Zdroju na mecz towarzyski, który odbędzie się 4 stycznia na Jastorze. Już teraz zapraszamy!

Zadanie "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat tego zespołu (kadra, terminarz spotkań) na podstronie: https://jkh.pl//zaki-starsze.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ