Dzielnie walczyli w Laszkiewicz Cup

 
2019-11-14

Dwie drużyny JKH GKS Jastrzębie wzięły udział w turnieju mini-hokeja Laszkiewicz Cup, którego pierwsza edycja odbyła się na Lodowisku Jastor w miniony weekend. Nasze młode zespoły spisały się dzielnie i nabrały niezbędnego doświadczenia w rywalizacji z często starszymi rywalami.

W turnieju rocznika 2010 ekipa prowadzona przez trenera Zbigniewa Wróbla zdołała po ciężkich sobotnich bojach awansować do grupy mistrzowskiej turnieju. Tu jednak JKH GKS Jastrzębie poza zaciętym i wyrównanym starciem z KTH Krynica (4:5) musiał uznać wyższość wszystkich pozostałych przeciwników. W całych zawodach jastrzębianie odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując Orlika Opole (5:2) oraz czeski SK Prostejov (5:1). Zmagania w tej kategorii wiekowej wygrały karwińskie Byki.

W rywalizacji młodszej kategorii wiekowej (2011 i następne) JKH GKS reprezentowany był przez zawodników, którzy dopiero nabierają doświadczenia na tafli. Wprawdzie młodziutkim jastrzębianom nie udało się pokonać mocniejszych przeciwników, ale szczególną radość sprawiły im bramki strzelone Podhalu Nowy Targ i MOSM Tychy. W tej kategorii wiekowej triumfowało Polskie Centrum Hokeja na Lodzie z Nowego Targu.

Przypomnijmy, że organizatorem zawodów był Leszek Laszkiewicz - legenda jastrzębskiego i polskiego hokeja.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ