W niedzielę mecz na szczycie!

 
2019-11-30

Nasi hokeiści nie mają wiele czasu na rozmyślanie o porażkach z Unią Oświęcim i Zagłębiem Sosnowiec. Przed ekipą trenera Roberta Kalabera bowiem "mecz na szczycie" ekstraligi z GKS Tychy. Fantastycznie zapowiadające się niedzielne derby rozpoczną się o godz. 17:00. Zapraszamy do wsparcia naszego zespołu!

Powiedzieć, że po dwóch rozgrywanych w ekspresowym tempie rundach nasi hokeiści czują już "w nogach" ten sezon, to nic nie powiedzieć. Z pokaźnej przewagi nad rywalami pozostało niewiele, ale wciąż to JKH GKS Jastrzębie jest liderem rozgrywek i w tej roli przystąpi do pojedynku z mistrzem Polski. 

GKS Tychy to rywal, który jastrzębianom - mówiąc kolokwialnie - nie leży. Nie chcielibyśmy tu już przypominać o dwóch poprzednich meczach na Jastorze (w tym przede wszystkim o porażce w Superpucharze Polski), więc ku pokrzepieniu serc skupmy się na wyjazdowym meczu sprzed miesiąca, gdy na Stadionie Zimowym byliśmy świadkami bardzo emocjonującej trzeciej tercji (2:2). Wprawdzie podopieczni Andrieja Gusowa znów byli górą, ale nasz zespół tym razem zdołał nawiązać walkę z tym rywalem nie tylko w pierwszej odsłonie.

Niestety, trener Robert Kalaber w obliczu pojedynku "na szczycie" nie będzie mógł liczyć na kadrowy komfort. Wspominaliśmy już wielokrotnie o poważnych kontuzjach Jana Sołtysa i Jesse Rohtli, które wykluczają ich z gry przez kilkanaście tygodni. Drobniejsze urazy stały się jednak udziałem także Łukasza Nalewajki, Radosława Nalewajki i Henricha Jabornika. Spośród nich być może Łukasz Nalewajka będzie gotów do gry za dwa dni, ale z GKS Tychy na pewno nie zagra.

Co gorsza, do wyżej wymienionej piątki dołączył także Patryk Matusik, który doznał urazu podczas spotkania z Zagłębiem Sosnowiec. 

Krótko mówiąc, czeka nas niezwykle ciężki pojedynek. Dlatego nasz zespół tym bardziej potrzebuje wsparcia i w związku z tym w imieniu drużyny i sztabu trenerskiego apelujemy o jeszcze większe wsparcie z trybun. Wasz doping naprawdę potrafi ponieść zawodników do walki!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2019/2020


JKH GKS JASTRZĘBIE
27. KOLEJKA
01.12.2019, godz. 17:00
Sędziują: K. Kozłowski, R. Długi

GKS TYCHY

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
24
(15-4-5)
ZWYCIĘSTWA
50
(44-2-4)
163 BRAMKI 249

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
17
(11-4-2)

ZWYCIĘSTWA
19
(16-1-2)
90 BRAMKI 103

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ