Wielka podróż na Wielki Step

 
2020-02-04

Ostatecznie czterech zawodników JKH GKS Jastrzębie wyruszyło z reprezentacją Polski na pre-kwalifikacje olimpijskie do Nur-Sułtanu. Na kazachskiej ziemi w stolicy Wielkiego Stepu wystąpią: Maciej Urbanowicz, Dominik Paś, Arkadiusz Kostek i Jakub Michałowski.

Maciej Urbanowicz, Dominik Paś i Arkadiusz Kostek byli pewni powołania do kadry od kilku tygodni. Wprawdzie po urazie Pasia podczas piątkowego meczu z Podhalem Nowy Targ przy jego nazwisku pojawił się mały znak zapytania (nasz napastnik nie zagrał w niedzielę w Katowicach), ale ostatecznie uderzenie krążkiem skończyło się "tylko" opuchlizną.

Wśród wstępnie powołanych zawodników byli także Ondrej Raszka i Kamil Górny. Ondrej Raszka niestety doznał kontuzji podczas zawodów w Oświęcimiu i być może dopiero w tym tygodniu zdoła podjąć treningi na lodzie. Z kolei Kamil Górny wypadł z kadry "na ostatniej prostej" z uzasadnionych powodów rodzinnych.

W związku z tym Kamila Górnego zastąpił Jakub Michałowski, który o decyzji o powołaniu dowiedział się w... poniedziałek wczesnym popołudniem, czyli zaledwie kilka godzin przed wylotem naszej kadry z Warszawy do Kazachstanu! Za sprawą błyskawicznych działań organizacyjnych oraz własnej determinacji nasz młody defensor zdołał dołączyć do reprezentacji i tym samym wystąpi w turnieju.

Przypomnijmy, że kwalifikacje odbywać się będą od czwartku do niedzieli. Polacy zagrają z Niderlandami, Ukrainą i Kazachstanem. Do dalszych gier awansuje wyłącznie triumfator turnieju.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ