Patrik, witamy w Jastrzębiu!

 
2020-05-22

27-letni czeski bramkarz Patrik Nechvatal będzie w sezonie 2020/2021 reprezentował barwy naszego klubu. Trener Robert Kalaber liczy, że wychowanek HC Karlowe Wary, mający za sobą występy w Czechach, Austrii, Francji i na Słowacji, stanie się jednym z głównych filarów naszego zespołu. Patrik, witamy w Jastrzębiu!

Patrik Nechvatal urodził się 8 lipca 1992 roku w Brnie. Mierzy 191 cm wzrostu i jest wychowankiem HC Karlowe Wary. Jako młodzieżowiec wystepował także w SHK Hodonin, HC Vsetin i HC Litvinov, gdzie rozpoczął seniorską karierę, debiutując w sezonie 2011/2012 w Tipsport Extralidze. W tymże sezonie miał także okazję zagrać w reprezentacji Czech do lat dziewiętnastu.

Jako zawodnik HC Litvinov do sezonu 2013/2014 Nechvatal zaliczył w sumie dziesięć meczów w czeskiej ekstraklasie, a ponadto był wypożyczany do II- i III-ligowych Banika Sokolov, HC Most i HC Draci Bilina. W latach 2014-2017 występował w Orli Znojmo, która to ekipa rywalizuje w międzynarodowej lidze EBEL. Co ciekawe, był tam podopiecznym trenera Jirziego Reznara, dawnego szkoleniowca JKH GKS Jastrzębie. W sezonie 2017/2018 nie zmienił wprawdzie rozgrywek, ale rozpoczął grę dla austriackiego HC Innsbruck. Generalnie w EBEL rozegrał ponad 130 meczów.

Następnie na moment wrócił do Znojma, po czym trafił do słowackiego HK Poprad. W minionych rozgrywkach Nechvatal zaliczył trzy kluby: francuskie Nice HCA, ponownie Poprad oraz HC Nove Zamky. JKH GKS Jastrzębie jest pierwszym polskim klubem w jego karierze.

Ondrej Raszka wysoko ustawił poprzeczkę. Dlatego liczymy, że Patrik Nechvatal nie tylko godnie go zastąpi, ale będzie jeszcze lepszy. Bramkarz ten, mimo relatywnie młodego jak na golkipera wieku, dysponuje odpowiednim doświadczeniem i ma za sobą grę w mocnych klubach i silnych ligach. Chcemy, aby był najmocniejszym punktem naszej drużyny - powiedział trener Robert Kalaber.

Fot. AILURA / Wikipedia

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ