''To docenienie całego klubu''

 
2020-06-29

"Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber jest selekcjonerem reprezentacji Polski" - nad tym faktem zdążyliśmy już przejść do porządku dziennego. Słowacki szkoleniowiec na oficjalnej konferencji prasowej oraz wywiadach nie ukrywa, że traktuje tę nominację jako wyróżnienie dla całego jastrzębskiego hokeja!

- Nominacja na selekcjonera reprezentacji Polski to na pewno docenienie mojej pracy, ale nie tylko. To docenienie pracy całego Jastrzębia i tego, jak funkcjonujemy w JKH GKS. To także docenienie pracy zawodników, którzy wywalczyli te wyniki. To również docenienie Leszka Laszkiewicza i Rafała Bernackiego, który cały czas są ze mną. To moi najbliżsi współpracownicy, z którymi podejmuję wszystkie decyzje - mówił Robert Kalaber na oficjalnej konferencji prasowej w Polskim Związku Hokeja na Lodzie.

Prezes PZHL Mirosław Minkina nie ukrywa, że o nominacji dla Roberta Kalabera zadecydowały sukcesy z JKH GKS Jastrzębie, ale także pracowitość, "wielkie serce" i odwaga Słowaka. - Pan Kalaber stawia z odwagą na polskich zawodników i ma doskonałe rozeznanie, jeśli chodzi o polski rynek hokejowy. Ostatnie lata pokazały, że na koncie pana Roberta znalazło się kilka trofeów. Są tam Puchary Polski, a jednym z największych osiągnięć jest Puchar Wyszehradzki. Mogę o nowym selekcjonerze mówić wyłącznie w samych superlatywach - podkreślił Minkina.

Jak wiadomo, trener Robert Kalaber będzie łączył pracę w naszym klubie z misją selekcjonera reprezentacji Polski. Na takie rozwiązanie zgodził się zarząd JKH GKS Jastrzębie. W związku z tym może pojawić się wątpliwości, czy Słowak nie będzie za mocno "stawiał na swoich z Jastrzębia". Robert Kalaber odpowiedział jasno. - Na pewno w kadrze będą "moi" zawodnicy i to mogę obiecać. Ale zarazem będzie tak, że dla tych "swoich" zawodników będę jeszcze bardziej surowy w nominacjach do kadry, aby nikt nie mógł zarzucić, że dane powołanie nie jest uprawnione - zaznaczył Robert Kalaber.

Źródło: Youtube / Polski Hokej

Fot. polskihokej.eu

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ