Dziesięciu ligowych rywali

 
2020-07-15

Władze Polskiej Hokej Ligi poinformowały o zakończeniu procesu licencyjnego do rozgrywek ekstraligi w sezonie 2020/2021. Dzięki temu wiemy już, iż JKH GKS Jastrzębie będzie mierzył się z dziesięcioma przeciwnikami. Wśród nich są dwie ekipy, które powrócą na Jastor po kilku latach.

W czerwcu oraz na początku lipca licencję uzyskało dziewięć klubów. Obok JKH GKS Jastrzębie były to także: GKS Tychy, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Katowice, Comarch Cracovia, Energa Toruń, Podhale Nowy Targ oraz nowi-starzy ekstraligowcy - KTH Krynica i Stoczniowiec Gdańsk. Niestety, w połowie lipca władze klubu z Krynicy postanowiły, iż mimo uzyskania licencji popularni "Kateheci" nie wystartują w ekstralidze.

Z kolei w dniu 14 lipca władze PHL ogłosiły, iż do tego grona dołączyły także Zagłębie Sosnowiec oraz, po trzech latach spędzonych w II lidze Słowacji, klub z Sanoka, który ma występować pod historycznym szyldem STS. Wraz z dziesięcioma wyżej wymienionymi drużynami ekstraligę stworzy także ponownie Kadra PZHL U23. Spośród uczestników zeszłorocznych rozgrywek w sezonie 2020/2021 zabraknie Lotosu PKH 2014 Gdańsk.

Jak informuje komisarz PHL Marta Zawadzka, w najbliższych dniach powinniśmy poznać oficjalny terminarz sezonu, który ma ruszyć 11 września.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ