Wreszcie na lodzie!

 
2020-07-20

Po krótkich urlopach hokeiści JKH GKS Jastrzębie powrócili do zajęć. W poniedziałek, 20 lipca nasz zespół rozpoczął ostatni etap przygotowań do sezonu 2020/2021 przedpołudniowym godzinnym treningiem na lodzie oraz zajęciami na siłowni. Nasz zespół pracował w nieco okrojonym składzie z uwagi na powołanie do reprezentacji Polski ośmiu zawodników. - Ten tydzień poświęcamy głównie na "zapoznanie się z lodem" - wyjaśnia II trener JKH GKS Rafał Bernacki.

Aktualnie do dyspozycji trenerów Rafała Bernackiego i Petra Bolka (trener bramkarzy) jest 21 zawodników, w tym trzech bramkarzy oraz trzech młodych hokeistów z Bytomia, którzy gościnnie biorą udział w zajęciach. - Zaprosiliśmy ich na Jastor z uwagi na to, że liczna grupa naszych hokeistów uczestniczy w zgrupowaniu reprezentacji Polski prowadzonej przez Roberta Kalabera - informuje Bernacki. - Trener Kalaber rzeczywiście aktualnie jest na zgrupowaniu reprezentacji Polski, której jest selekcjonerem, jednak przed jego wyjazdem przeprowadziliśmy długie konsultacje i wszyscy doskonale wiemy, co mamy obecnie robić - podkreśla II szkoleniowiec JKH GKS. 

Jak wspomnieliśmy wyżej, do zespołu dołączyli już czescy bramkarze Patrik Nechvatal i David Marek, którzy po raz pierwszy w trakcie tych przygotowań mieli okazję spotkać się z kolegami z zespołu. Zajęcia z nimi prowadzi trener Petr Bolek. Wśród trenujących jest także m.in. pozyskany niedawno Słowak Roman Rac. 

Jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość? - Wszyscy są zdrowi i zadowoleni z powrotu na lód. Nie dokuczają nam kontuzje i urazy, więc mamy powody do optymizmu. Nie myślimy jednak jeszcze o zbliżającym się turnieju o Puchar RT Torax w Porubie, ponieważ na to przyjdzie czas w przyszłym tygodniu. W najbliższych dniach będziemy trenować raz dziennie przed południem, pracując zarówno na lodzie, jak i na siłowni - mówi Rafał Bernacki.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ