Nasi w kadrach narodowych

 
2020-12-02

Selekcjonerzy reprezentacji Polski seniorów oraz juniorów do lat 20, do lat 18 i do lat 16 rozesłali powołania na najbliższe zgrupowania poszczególnych kadr narodowych. W gronie wyróżnionych znalazło się w sumie dziesięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie. Ponadto sześciu kolejnych jest na listach rezerwowych.

Do kadry narodowej seniorów, którą prowadzi selekcjoner Robert Kalaber (na co dzień szkoleniowiec JKH GKS Jastrzębie), powołania otrzymali obrońcy Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski i Arkadiusz Kostek oraz napastnicy Dominik Paś i Kamil Wałęga. Ponadto wśród rezerwowych są: Jakub Michałowski, Dominik Jarosz i Radosław Sawicki. Nasza reprezentacja spotka się 13 grudnia w Katowicach, gdzie od 17 do 19 grudnia Polacy rozegrają trzy spotkania w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge.

Nieco mniej liczna ekipa z Jastora weźmie tym razem udział w zgrupowaniach kadr młodzieżowych. W reprezentacji U20 na zgrupowanie w Tychach znaleźli się Marcin Płachetka i Dawid Wróblewski, zaś rezerwowym jest Filip Garsztka. Z kolei w reprezentacji U18 na obóz w Krynicy mamy Wojciecha Zająca.

Osobno warto poinformować o zgrupowaniu kadry U16, którą prowadzi wychowanek oraz wieloletni gracz naszego klubu, a obecnie trener naboru Tobiasz Bigos. Najlepsi polscy hokeiści najmłodszego pokolenia spotkają się w Jastrzębiu-Zdroju (mecze kontrolne mają odbyć się w dniach 18-19 grudnia), a wśród powołanych są Maciej Poręba (kadra podstawowa), Kamil Fyda i Bartłomiej Stolarski (rezerwa).

Źródło: polskihokej.eu

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ