''Siódme poty'' czas wylać!

 
2021-06-15

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczęli trzeci etap przygotowań do sezonu 2021/22. W poniedziałek nasz zespół spotkał się na pierwszym treningu w ramach kolejnego trzytygodniowego cyklu, który potrwa do 2 lipca. To jest ten moment, w którym ekipa trenera Roberta Kalabera pracować będzie najciężej. Warto podkreślić, że nie zabraknie również zajęć na lodzie.

Od 14 do 18 czerwca nasz zespół zalicza aż dziewięć jednostek treningowych, w tym dwie wizyty na tafli w Ostrawie. Jastrzębianie pracować będą w systemie dwufazowym, czyli dwóch zajęć dziennie. W planach są rzecz jasna liczne wizyty na siłowni, a urozmaiceniem pracy będą przebieżki po Parku Zdrojowym.

Dodajmy, że nie zabraknie również "ulubionego" sprzętu treningowego hokeistów, czyli słynnych "sań", za sprawą których nasi zawodnicy pracować będą nad siłą. - Bez sań ani rusz! Te treningi przeprowadzać będziemy w okolicach naszego lodowiska, a zatem nie będzie konieczności odwiedzania boiska przy Kościelnej - wyjaśnia II trener Rafał Bernacki.

Dla naszego sztabu trenerskiego najważniejsze jest to, że w ramach aktualnego etapu przygotowań do dyspozycji są wszyscy zawodnicy, czyli zarówno reprezentanci Polski, jak i hokeiści spoza biało-czerwonej kadry. Warto uzupełnić, iż w trakcie ustalania jest także lista sparingpartnerów. Pierwszy test-mecz jastrzębianie rozegrają pod koniec lipca.

Przypomnijmy, że w tym sezonie JKH GKS Jastrzębie rozpocznie sezon nieco wcześniej z uwagi na udział w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jak jednak informuje Rafał Bernacki, przygotowania do sezonu nie zostały z tego powodu zrewolucjonizowane. - Oczywiście szykujemy się do udziału w tych prestiżowych rozgrywkach. Niemniej, podążamy utartym szlakiem przygotowań, który wielokrotnie już przyniósł owoce - podkreśla Bernacki.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ