Zróbcie sensację jak w 2007!

 
2024-02-19

Juniorzy Akademii JKH GKS Jastrzębie ruszają do walki o medale mistrzostw Polski U20, które we wtorek rozpoczną się w Toruniu. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Mariusza Bernackiego znaleźli się wśród ośmiu najlepszych polskich drużyn po udanych barażach w Sosnowcu. W grupie E turnieju jastrzębianie zmierzą się kolejno z Polonią Bytom (20.02), Podhalem Nowy Targ (21.02) i Cracovią (22.02). Życzymy powodzenia i... nawiązania do pięknych tradycji sprzed siedemnastu lat!

W drugiej z grup o awans do strefy medalowej powalczą na Tor-Torze Niedźwiadki Sanok, MOSM Tychy, Naprzód Janów oraz miejscowe Sokoły Toruń. Tradycyjnie już do dalszych gier zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z obu grup, które „na krzyż” zmierzą się ze sobą w półfinałach. Triumfatorzy 1/2 finału zagrają o złoto, zaś przegrani - o brąz.

Przy tej okazji z sentymentem przypominamy sobie największy sukces JKH GKS Jastrzębie w kategorii juniorów, jakim było mistrzostwo kraju zdobyte siedemnaście lat temu w Gdańsku. Filarami tamtej złotej drużyny byli zawodnicy, których w późniejszych latach oklaskiwaliśmy w ekstralidze. Jednym z nich jest Kamil Górny, wspaniale pracujący dziś na miano legendy naszego klubu. W Gdańsku podopieczni Jacka Chrabańskiego wygrali wszystkie spotkania, pokonując kolejno Naprzód Janów (10:3), KTH Krynica (2:1), Sokoły Toruń (3:1), Stoczniowiec Gdańsk (4:2) i, w finale, Zagłębie Sosnowiec (1:0) po złotym golu Mateusza Danieluka z 59. minuty. 

Dodajmy, że do Gdańska młodzi jastrzębianie bynajmniej nie jechali w roli faworytów. Dość przypomnieć, że nasz zespół seniorów wciąż występował zaledwie w pierwszej lidze, mając w pamięci zaledwie jeden sezon w elicie jako KKS Zofiówka. Wiele zmieniło się od tego czasu...

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ