Karpacki brąz żaków JKH

 
2024-04-17

Ekipa żaków prowadzonych przez trenera Vaclava Stevceka wywalczyła trzecie miejsce w zakończonej w niedzielę edycji Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi U12! Młodzi jastrzębianie zdobyli trzecie miejsce za sprawą udanego występu w finałowym turnieju w Oświęcimiu, gdzie odnieśli trzy zwycięstwa, w tym nad Sokołem Kijów.

Rozgrywki kategorii do lat dwunastu prowadzone były wyłącznie w Polsce (Sanok, Krynica, Oświęcim), ale brały w nich udział także ekipy z Ukrainy, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Finałowe zmagania w hali Unii podopieczni trenera Stevceka rozpoczęli wprawdzie od porażki z Niedźwiadkami Sanok (4:7), ale w dwóch kolejnych pojedynkach nie dali szans Zagłębiu Sosnowiec (15:1) i Unii Oświęcim (14:2). Następnie za sprawą wspomnianego na wstępie kluczowego triumfu nad Sokołem Kijów (4:3) nasza młoda drużyna zapewniła sobie brąz mimo wysokich porażek z nieco starszymi konkurentami ze słowackiego Vranowa (2:9) i ukraińskiej Winnicy (1:10).

W punktowanym „indywidualnie” turnieju w Oświęcimiu triumfowali sanoczanie, którzy zgromadzili tyle samo punktów, co Byki z Vranowa nad Toplą, ale okazali się lepsi w bezpośrednim pojedynku.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ