Mistrzowskie ''oczko'' i awans!

 
2024-04-24

Reprezentacja Polski U18 wygrała w Sosnowcu turniej Mistrzostw Świata Dywizji IIA i tym samym „zmyła plamę” sprzed roku, powracając do grona ekip IB. Dla nas dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że do sukcesu przyczynili się zawodnicy JKH GKS Jastrzębie - Bartłomiej Stolarski, Wiktor Zając, Sebastian Wojciechowski, Jakub Onak i Filip Wojciechowski! W sumie jastrzębianie zapunktowali aż... 21 razy, a Stolarski i Onak byli wybierani najlepszymi graczami meczów z Serbią i Rumunią.

Turniej mistrzowski odbył się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Podopieczni doskonale nam znanego Andrieja Gusowa wygrali wszystkie spotkania, ale za najważniejszą wygraną należy uznać triumf w inaugurującym zmagania pojedynku z Wielką Brytanią (6:4), który otworzył biało-czerwonym drogę do awansu. Wyspiarze w czterech kolejnych meczach pokonali bowiem pozostałych konkurentów i ostatecznie zajęli drugie miejsce. Gospodarze nie pozwolili im jednak nawet na krztę nadziei, gromiąc kolejno Serbię (10:1), Rumunię (7:0), Holandię (3:0) i Chorwację (8:0).

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nasza piątka zanotowała punktowe „oczko”, na które złożyło się dziewięć goli i dwanaście asyst. Najlepiej punktującym okazał się Bartłomiej Stolarski (3+3) przed Wiktorem Zającem (2+3), Sebastianem Wojciechowskim (2+2), Jakubem Onakiem (1+3) i Filipem Wojciechowskim (1+1), przy czym dwaj ostatni to obrońcy, którzy w statystyce plus-minus zanotowali bilans +6.

Jastrzębskie gole podczas Mistrzostw Świata U18 padały kolejno w meczach z Wielką Brytanią (S. Wojciechowski na 4:3), Serbią (Stolarski na 1:1 i 4:1; Zając na 6:1; F. Wojciechowski na 7:1), Rumunią (Onak na 5:0; Stolarski na 6:0) i Chorwacją (S. Wojciechowski na 3:0; Zając na 8:0).

Na koniec warto dodać, że jednym z członków sztabu polskiej ekipy był Dariusz Wywiał, wieloletni kierownik ds. technicznych w naszym klubie.

Fot. Facebook / PolskiHokej

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ