Walczymy dalej!

 
2016-09-26

Niedzielna porażka z Tychami to nie koniec świata. Już we wtorek szósta kolejka Polskiej Hokej Ligi, a w niej jastrzębian czeka pojedynek z kolejnym zespołem, który w ubiegłym sezonie stanął na podium. Po mistrzu i wicemistrzu przyszedł czas na brązowych medalistów, Podhale Nowy Targ.

W poprzednim meczu młody zespół Roberta Kalabera poniósł pierwszą w tym sezonie dotkliwą porażkę. GKS Tychy niczym wytrawny bokser punktował rywala wykorzystując każdą słabość młodych hokeistów JKH. Skończyło się na porażce w stosunku 2:9, a autorami honorowych trafień byli Tomasz Kulas i Kamil Wróbel.

To nie jedyne straty jastrzębian w tym spotkaniu, bo już po pierwszej tercji na stole operacyjnym wylądował Dominik Jarosz. Siedemnastoletni napastnik po starciu z rywalem wpadł z impetem na bandę i doznał złamania kości strzałkowej. Konieczny okazał się szybki zabieg i wstawienie specjalnej płytki ułatwiającej zrastanie. Dobrze zapowiadający się zawodnik ma sezon praktycznie z głowy, ale miejmy nadzieję, że pechowa kontuzja nie zostawi śladu na jego zdrowiu i jeszcze będziemy mieli ogromne powody do radości z gry Dominika Jarosza zarówno w JKH, jak i reprezentacji Polski.

W Nowym Targu trener Kalaber będzie musiał sobie radzić nie tylko bez Jarosza. Ostatni mecz pauzy czeka Jakuba Michałowskiego, natomiast do zdrowia wciąż dochodzą Łukasz Nalewajka i Kamil Świerski. Między słupkami jastrzębskiej bramki powinniśmy zobaczyć Tomasza Fuczika, który do tej pory wchodzi na zmianę z Davidem Zabolotnym. Cel, jaki jastrzębianie postawili sobie na tę część sezonu to walka o czołową szóstkę, w której drużyna z Leśnej chce rywalizować w podzielonej już Polskiej Hokej Lidze. W miarę rozwoju wydarzeń duet Kalaber - Bernacki będzie stawiać na będącego w lepszej dyspozycji golkipera, pamiętając równocześnie, by zachować 50-cio procentowy udział w grze przez Zabolotnego.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2016/2017


TATRYSKI PODHALE NOWY TARG
  27 września, godz. 18.00
6. KOLEJKA
Sędziuje: Tomasz Radzik

JKH GKS JASTRZĘBIE

 

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
 
22
(18-0-4)
ZWYCIĘSTWA
29
(22-3-4)
157 BRAMKI 182

 

BILANS MECZÓW
(Nowy Targ)
 
14
(10-0-4)

ZWYCIĘSTWA 11
(7-2-2)
93 BRAMKI 83

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ